Sponzorované odkazy

Co vás nejvíce zajímá

Reklama

Booking.com

Přednostní odkaz

Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze   Papilonia – unikátní motýlí dům v Praze

Představte si opuštěný chrám v deštném pralese, který postupně pohlcuje okolní vegetace. Stromy zarůstají do zdí, liány obepínají bezbranné sochy... A nyní si představte, že právě na takovém místě spokojeně žijí a poletují motýli. Jsou jich stovky a stovky. A jsou to ty nejkrásnější motýlí druhy naší planety! Takové místo nemusíte hledat v džungli Jižní Ameriky či daleké Asie, nýbrž přímo v centru Prahy.


Pozorovat zde budete motýly s rozpětím křídel až 20cm – a to z bezprostřední blízkosti. Žádné bariéry mezi hosty a motýly totiž v Papilonii nenajdete. Mějte proto neustále připravený fotoaparát pro případ, že si nějaký ten „létající drahokam“ vybere pro přistání právě Vaše rameno. A pokud chcete zvýšit šanci, že se tak stane, oblečte si oblečení výrazně žluté barvy.


Vstupte do motýlího domu Papilonia a poznejte úžasný svět exotických motýlů. Zažijete vskutku unikátní setkání, jelikož přítomné okřídlené krasavce byste ve volné přírodě museli hledat až v neprostupných džunglích Filipín, Malajsie, Mexika, Amazonie či Subsaharské Afriky.

Reklama

Bedřichov láká nejen v zimní...

Bedřichov láká nejen v zimním období


Známé rekreační středisko Bedřichov nabízí pestrou paletu aktivit ve všech ročních obdobích. V létě si lze uží cyklistiku a koupání, v zimě zase běžky a lyže.

Mimořádná poloha obce Bedřichov proměnila někdejší sklářskou osadu v rekreační oblast vyhledávanou předevšími sportovci. Vrcholky Jizerských hor poskytují perfektní zázemí obyvatelům blízkých měst Liberec a Jablonec nad Nisou, u kterých si místní lyžařské areály získaly na popularitě. Běžkařské tratě Jizerské magistrály proslavil dálkový lyžařský běh Jizerská padesátka, její dráhy se s tajícím sněhem však stávají výchozími i pro turistiku a cyklistické výlety. Oblast kolem obce je oblíbeným místem přijíždějících turistů, kterým zázemí nabízí v Bedřichově řada hotelů a penzionů.


Za turistickými cíli nemusí návštěvníci horského Bedřichova příliš daleko. Jeho okolí skrývá řadu možností, mezi nimi je i nejpopulárnější kamenná rozhledna Královka nebo vodní nádrž Černá Nisa, k jejíž přítoku turisty dovede upravený haťový chodník. V jizerské přírodě se vyskytuje i několik maloplošně chráněných území. Ta opatrují zdejší rašeliniště, chrání místní rostlinstvo a krajinné útvary.
 
 
 


Publikováno: 2018-10-17
 

Počet odkazů

Celkem odkazů: 20227

Přihlášení

Nová registrace

Reklama

Užitečné

Poslední přidané

TOP Cestujme.cz

Nejčastěji navštěvované
Nejlépe hodnocené
Strom kategorií

Hezká dovolená u moře vyžaduje i dobré cestovní pojištění, které Vás podrží.

Navštivte památky České republiky.

Srovnejte nabídky na cestovních pojištění online za 2 minuty.

Počasí


Jízdní řády
Počasí Wunderground
Počasí Meteopress

Reklama

© Paseo s.r.o. 2016, Přidat odkazReklamaKontaktObecné podmínky
Ikonky států z : www.icondrawer.com