Sponzorované odkazy

Co vás nejvíce zajímá

Reklama

Booking.com

Reklama

Vydejte se po stopách Napoleona...

Vydejte se po stopách Napoleona

Co takhle vyrazit alespoň na víkend na cestu za historií? Ve Slavkově u Brna si můžete připomenout jednu z největších bitev, která vešla do dějin jako Bitva tří císařů.

 

Pokud jste fanoušky historie a nebo chcete dětem ukázat, kde se psaly dějiny, je Slavkov u Brna místem, které jednoznačně musíte navštívit. Město, které proslulo jako dějiště bitvy u Slavkova se nachází 20 km od moravské metropole Brna. Hlavním lákadlem je kromě bitevního pole i jeden z největších barokních zámků na Moravě. Jeho expozice vás zavedou do napoleonských dob. Prohlédnout si zde můžete nádherné sály, díky nimž se zámku přezdívá malé Versailles. Ve městě  v okolí budete na každém kroku nalézat zmínku o Napoleonovi. Právě tento nejznámější návštěvník zámku v bitvě tří císařů ukázal svoje  mistrovství a jako vítěz se vrátil do Paříže i s válečnou trofejí. Pokud se rozhodnete zjistit o vojenské historii více, doporučujeme rozhodně navštívit Mohylu míru, kde najdete multimediální expozici včetně virtuální rekonstrukce bitvy. 

Ubytování ve Slavkově nabízí několik hotelů a penzionů. Pokud chcete cestování v napoleonových šlépějích brát vážně, doporučujeme například Hotel Napoleon.


Publikováno: 2019-10-18
 

Počet odkazů

Celkem odkazů: 20293

Přihlášení

Nová registrace

Reklama

Užitečné

Poslední přidané

Doporučujeme

Nejčastěji navštěvované
Strom kategorií

Hezká dovolená u moře vyžaduje i dobré cestovní pojištění, které Vás podrží.

boty-plážové-zimní-trekové-grisport-outdoor-sandály-loap-obuv-do-vody

Navštivte památky České republiky.

Srovnejte nabídky na cestovních pojištění online za 2 minuty.

V našem katalogu nesmí chybět ubytovací portál MegaUbytko.cz. Najdete zde ubytování v Česku i ubytování na Slovensku. Můžete si u nás vyhledat chaty, chalupy, dřevěnice, penziony, apartmány, ubytovny, kempy i levné ubytování v soukromí. Vyberte a rezervujte si ubytování za výhodné ceny ještě dnes.
Tipy na výlety a noclehy najdete na ubytování Jižní Morava.

Počasí


Jízdní řády
Počasí Wunderground
Počasí Meteopress

Reklama

© Paseo s.r.o. 2016, Přidat odkazReklamaKontaktObecné podmínky
Ikonky států z : www.icondrawer.com